Wizyta w przedszkolu

23 października grupa Creativa zawitała z edukacyjnymi zajęciami w lubońskim przedszkolu.

Weronika Krysiak, Beata Gąsior z I roku oraz Roma Łęcka i Adam Rostkowski z III roku

Odwiedziliśmy dziś przedszkole „Małe Talenty” w Luboniu, gdzie przedstawiliśmy dzieciom różne ciekawostki związane z Japonią. Przedszkolaki bardzo entuzjastycznie powitały studentów ubranych w tradycyjne stroje. Podczas przeprowadzonych zajęć dzieci mogły posłuchać prelekcji na temat Kraju Kwitnącej Wiśni, a także spróbować swoich sił w pisaniu prostych znaków kanji oraz tworzeniu własnych teru-teru-bōzu, czyli laleczek, które według wierzeń Japończyków zsyłają dobrą pogodę. Dziękujemy za zaproszenie! 🌸

Weronika Krysiak

Nova Creativa

Witamy wszystkich po przerwie wakacyjnej!

Jak co roku, początek roku akademickiego wymagał wyboru nowego zarządu.
Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas w szczególności pani prezes, Oli Stawskiej, oraz wiceprezes, Annie-Marii Puto.
Niestety nie będą one dłużej z nami z powodu wyjazdu na staż do Japonii. Życzymy wam owocnego i udanego pobytu w Japonii!

Ze stażu natomiast wrócił Bartosz Lulka, który również objął stanowisko prezesa.
Wiceprezesami zostały: Roma Relena Łęcka oraz Ola Lenartowicz.

W tym roku pracę zaczynamy od dwóch dużych projektów: pomocy w organizacji konferencji naukowej z okazji 30-lecia poznańskiej japonistyki oraz organizacji corocznego obozu japonistów – Gasshuku. W planach mamy również mniejsze projekty jak na przykład organizacja otwartych wykładów, których tematyka oczywiście dotyczyć będzie wszystkiego, co związane z Japonią. Z powodu licznych błędów technicznych postanowiliśmy postawić naszą stronę www na nowo. Dlatego też póki co jest ona bardzo uboga, ale staramy się to zmienić.
Jesteśmy otwarci na wszystkie pomysły i sugestie dotyczące naszej działalności w tym roku.
Już teraz gorąco zachęcamy wszystkich chętnych studentów UAM do zasilenia naszych szeregów, a wszystkich tych niezdecydowanych do zadawania pytań.

Pozdrawiamy,
nowy zarząd Creativy